Heipe Scooters - Kvalita, ktorej môžete veriť


Často kladené otázky ohľadom elektrických kolobežiek

Heipe

"Kde kúpiť kolobežku HeipeScooters?"

Elektrické kolobežky HeipeScooters je možné vyzdvihnúť osobne v našej predajni vo Volyni(Česká republika) alebo si ju objednať v našom internetovom obchode Minibike-Shop.cz . Kolobežky je tiež možné zakúpiť u niektorého z našich autorizovaných predajcov.

"Môžem s kolobežkou HeipeScooters na ceste?"

Áno, môžete. Všetky naše modely spĺňajú parametre pre prevádzku po pozemných komunikáciách podľa vyhlášky 341/2002 Zz, príloha 13.

Kolobežky s pomocným motorom (tj kolobežka, ktorá je dodatočne osadená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odstrkovaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDČR č 341/2002 Zz, príloha 13. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia, bez povinného ručenia a RZ. Aby smela kolobežka s pomocným motorom na komunikácie nesmie byť jej výkon vyšší ako 1kW a jej max rýchlosť nesmie byť vyššia ako 25 km / h

* Platí pre Českú republiku      

"Možno zakúpiť kolobežku aj bez osadeného motora?"

Áno, naša ponuka obsahuje aj elektrokolobežky bez osadeného motora a batérií.

"Aký je dojazd elektrokolobežky na jedno nabitie?"

      

Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať, pretože je potrebné brať do úvahy mnoho faktorov. Pre náš výpočet budeme uvažovať váhu človeka okolo 80kg. Ak pôjdeme po rovinatom teréne rýchlosťou 15-25km / h, je kolobežka s motorom o výkone 1000W schopná prejsť cca 11-13km pri zapnutom TURBO režime. V režime ECO je kolobežka schopná prejsť 15-18km (tento údaj je rovnaký pre 500W a 800W model).

      

Dojazd sa znateľne zvýši, ak použijeme kolobežky s batériami LiFePO4, ktoré majú vyššiu kapacitu - 20Ah. Tieto batérie sú aj o poznanie ľahšie.

      

Okrem vyššie spomínaných faktorov je potrebné brať tiež do úvahy správne nahustenie pneumatík, napnutie reťaze, správne namazanie reťaze a stav a opotrebenie batérií, ktorých kapacita sa časom znižuje.